Fatma Girik Yüksek Öğrenim Kız Yurdu

Şirketimiz tarafından yerel yönetimlerin sosyal sorumluluk projesi kapsamında işletmeye açılan Kız öğrenci Yurdu, ülkemizde üniversite eğitimi alan öğrencilerin barınma konusunda yarar sağlamaları üzerinden düşünülüp daha kaliteli ve daha nitelikli hizmet almaları için faaliyete geçirilmiş bir sosyal sorumluluk projesidir.

Bu bağlamda öğrenci için evinin rahatlığı, konforu, güveni ve barınma hizmetlerinin kalitesinden ödün vermeden hizmet veren yurdumuz 2011 yılında Millî Eğitim Bakanlığının onayı ile 191 kişilik kapasite ile hizmete başlamıştır.

İşletmekte olduğumuz yurdumuzun adını 2021 yılında yönetim kurulumuzun aldığı karar doğrultusunda Şişli’nin eski belediye başkanının adını yaşatmak amacı ile Sn. Fatma Girik’in adı verilmiştir.

Değerlerimiz

Nitelikli Hizmet

Üniversite eğitimi alan öğrencilerin temel ihtiyaçlarından biri olan barınma hizmetine katkıda bulunmak amacıyla faaliyete açılmış olan yurdumuzun önceliği özel barınma yasasının gereklerini yerine getirerek öğrencilere daha makul fiyatlar karşılığında kaliteli ve nitelikli hizmet sunmaktır.

Konfor

Öğrencinin evinin konforu ve güveni ekseninde bir hizmet anlayışıyla hem öğrenciyi mutlu kılmak hem de öğrenci velisinin güvenle öğrencisini yurda bırakmasını sağlayacak koşulları yaratarak hizmet vermek önceliğimizdir.

Süreklilik

Yeterli sayıda personel bulundurarak hiçbir hizmetini aksatmadan benzerlerinden hep daha tercih edilen olmayı hedeflediğimiz yurdumuzda yılda ortalama 150 öğrenciye hizmet vermekteyiz.

Diğer Hizmetlerimiz

Asfalt Fabrikası

Şirketimiz tarafından 1995 yılında öncelikle Şişli Belediyesi'nin ve diğer çevre ilçelerin yol yapım, asfaltlama ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile yaklaşık 6.000 m2 bir arsa üzerinde kurulmuş olup saatlik 95 tonluk asfalt kapasitesine sahiptir.

İnsan Kaynakları Yönetimi

Kentyol Şişli Belediyesi’nin iştirak şirketi olarak, ‘İstihdam ve İşgücü Yönetiminde Doğru Çözümler’ iddiası ile Şişli Belediyesi’nde görev yapan 2 binden fazla çalışan ile nitelikli işgücü desteği sağlamaktadır.